AK PARTİ HEYETİ,ORMANLI’DA MUHTARLARI DİNLEDİ.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar, İl Başkanı Zeki Tosun, Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli ve İl Genel Meclisi Üyeleri; Kdz. Ereğli’ye bağlı Ormanlı Beldesinde Mahalle ve Köy Muhtarlarının sorunlarını dinlediler. Ormanlı Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya, yaklaşık 30 Muhtar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, partisinin Ereğli İlçe Yönetimi ile birlikte düzenledikleri organizasyona katılımlarından dolayı Milletvekili Uçar, İl Başkanı Tosun, Kozlu Belediye Başkanı Bektaş, ve İl Genel Meclisi Başkanı Karaveli’ye teşekkür ederek, sözü İlçe Başkanı Bozkurt’a verdi.

Bozkurt da toplantıya katılan Milletvekili Uçar ile diğer katılımcılara ve Muhtarlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, kısa bir süre önce gerçekleştirilen kongrenin ardından Ereğli’de bir heyecan oluştuğunu vurgulayarak; bu heyecanı boşa çıkarmamak için gece-gündüz çalışarak ellerinden geleni ortaya koyacaklarını söyledi.

Toplantıda konuşan Milletvekili Uçar, İl Özel İdaresi’nin köylerdeki çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Sorunların çözümünde herkesin samimi ve gayretli olması gerektiğini ifade eden Uçar, “Bugünkü toplantımızın amacı, burada ikamet eden Muhtarlarımızın sorunlarını dinlemek ve çözüm önerileri üzerinde istişarelerde bulunmak. Bizler, sizin içinizden biriyiz. Buralara gelmekten imtina etmeyiz, aksine mutlu oluruz. Bundan sonra da köylerimize gelip, yapılan çalışmaları ve sorunları yerinde göreceğiz” dedi.

Toplantıda köyleri için talepleri olan Muhtarlar tek tek dinlenirken, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol da beldenin en önemli sorununun su olduğu dile getirdi. Bu konuda birtakım girişimlerde bulunduklarını ancak sonuç alamadıklarını ifade eden Başol, Milletvekili Uçar’dan destek istedi.

AK Parti heyeti, daha sonra talepleri olan Muhtarları tek tek dinlerken; Muhtarların öne çıkan talepleri ise ‘yeni iş sahalarının açılması’, ‘pazaryeri’, ‘yol’, ‘bazı köylerde cep telefonlarının çekmemesi’, ‘elektrik hatlarının yenilenmesi’ ve doğalgaz şeklinde oldu. Sorunları dinleyen partililer, kendi alanlarını ilgilendiren konularda Muhtarları bilgilendirirken; yapılması gereken çalışmalarla ilgili de gerekenin yapılacağını söylediler.

AK Parti heyetinin Ormanlı programı, Belde Teşkilatı ve Belediye ziyareti ile sona erdi.