BOZKURT:”SİYASİ HAYATIMA ETKİ EDECEK DAHİ OLSA…”

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Avukat Saffet Bozkurt, Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kdz. Ereğli Şubesi ile Zonguldak Maden Şehit Aileleri Yaşatma Derneği’ni ziyaret etti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, çok sayıda Yönetim Kurulu Üyesi ile birlikte; Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kdz. Ereğli Şubesi ile Zonguldak Maden Şehit Aileleri Yaşatma Derneği’ne nezaket ziyaretinde bulundu. İlçe Başkanı Bozkurt, kendilerini dernek binalarının girişinde karşılayan Dernek Başkanlarına çiçek ve çikolata takdim etti.

“ÖNCELİĞİMİZSİNİZ”

İlk ziyaretini Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kdz. Ereğli Şubesi’ne gerçekleştiren AK Parti heyeti; burada Dernek Başkanı Mehmet Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyelerinden, ilçedeki şehit ailelerinin ve gazilerin sorunlarını dinledi.

Dernek Başkanı Öztürk, ziyaretlerinden dolayı AK Parti heyetine teşekkür ederek; temelde 4 önemli sorunlarının olduğunu ifade etti. Öztürk, sorunlarını Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), maaşların en düşük asgari ücret seviyesinde olması, ikinci iş hakkı ve hastanelerde yaşadıkları sorunlar olarak sıraladı. ÖTV imkânından her şehit ailesi ile gazinin eşit bir şekilde faydalanamadığını ifade eden Öztürk, şehit aileleri ile gazilere ödenen maaşların da farklılık gösterdiğini belirterek; en düşük maaşın asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini söyledi. Hastanelerde gereken değeri göremediklerini ifade eden Öztürk, şehit aileleri ve gazilere tanınan 1 iş hakkının da 2’ye çıkarılmasını talep etti.

AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, ziyarette yaptığı konuşmasında, şehit aileleri ile gazilerin kendileri için öncelik teşkil ettiğini vurguladı.

Bozkurt, “Kıymetli Şehit ailelerimizin ve siz gazilerimizin başımızın üzerinde yeri var. Bizler bu topraklar üzerinde rahat bir yaşam sürebiliyorsak, bayrağımız dalgalanıyor, ezanımız dinmiyorsa; bunun şehitlerimizin ve gazilerimizin sayesinde olduğunun bilincindeyiz. Sizler, bizim önceliğimizsiniz. Bizlere ilettiğiniz sorunların takipçisi olacağız” dedi.

“SİYASİ GELECEĞİMİ ETKİLEYECEK DİYE DÜŞÜNMEM”

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kdz. Ereğli Şubesi’nin ardından Zonguldak Maden Şehit Aileleri Yaşatma Derneği’ne geçen AK Parti heyetini, burada çok sayıda dernek üyesi karşıladı.

Dernek Başkanı Çetin Yiğit, ziyaretlerinden ötürü İlçe Başkanı Bozkurt ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti. Ziyarette, maden şehitleri aileleri ve Türkiye Taşkömürü Kurumu Armutçuk Müessesesi’ndeki çalışmalar hakkında bilgi alan Bozkurt; eski adıyla HEMA olarak bilinen ve ERMADEN tarafından ihaleyle alınan maden ocağının bir-iki yıl içerisinde tam anlamıyla faaliyete geçeceğini söyledi. Dernek Başkanı Yiğit, İlçe Başkanı Bozkurt’a, “Siz bizim için bir şanssınız. Size ve Yönetim Kurulu Üyelerinize başarılar diliyoruz” derken; Bozkurt da “Biz siyasi bir beklenti içerisinde olsaydık, bugün buralarda olmazdık. Siyasi hayatıma etki edecek dahi olsa, bize iletilen sorunların çözümü için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Görevimizi amatör bir ruhla, profesyonelce yapacağız” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Bozkurt daha sonra LÖSEV Zonguldak İl Temsilciliği’ne uğrayarak, burada İl Temsilcisi Tarkan Atik ile bir süre görüştü. Bozkurt, LÖSEV’i ayrıca ziyaret edeceklerini ifade etti.