ÇİĞDEMLİ’YE DAHA MODERN VE GÜVENLİ BİR KÖPRÜ YAPILACAK.

Kdz. Ereğli’ye bağlı Çiğdemli Köyü ile civar köylerin yıllardır kanayan yarası olan ‘Çiğdemli Köyü Köprüsü’ yıkıldı. Yıkılan köprünün yerine daha modern ve güvenli bir köprü yapılacak. Yıkım çalışmasını yerinde inceleyen AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, “Köylerimizin sorunlarını aciliyet sırasına göre inşallah bir bir çözeceğiz” dedi.

Kdz. Ereğli’ye bağlı Çiğdemli Köyü’nde bulunan ve çok sayıda köyün gurup yolu olarak kullandığı ‘Çiğdemli Köyü Köprüsü’ yıkıldı. Yıkım çalışmasını yerinde inceleyen AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, köprünün yeniden yapılması için çalışmalara bir an önce başlanacağını söyledi.

Beraberinde AK Parti İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Kalkan, Yönetim Kurulu Üyesi Talip Seyhan ve Çiğdemli Köyü Muhtarı İsmail Aksoy ile birlikte yıkım çalışmasını yerinde takip eden AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt; “Çiğdemli köyümüzde bulunan köprümüz, yıllardır başta Çiğdemli köyümüz olmak üzere grup yolu olarak da civar köylerimizin yükünü çekiyordu. Köprümüzün miadı doldu ve yıkımını yaptık. Yıkılan köprünün yerine en kısa sürede daha modern ve güvenli bir köprü inşaa edeceğiz. Tabii bu süre zarfında bu güzergâh trafiğe kapalı olacak, bu nedenle yeni köprü yapılana kadar yaşanabilecek sıkıntılardan dolayı vatandaşlarımızın hoşgörüsüne sığınıyoruz. Köylerimizin bu ve bunun gibi sorunlarını inşallah aciliyet sırasına göre bir bir çözeceğiz. Bu vesileyle, Çiğdemli Köyü Köprüsünün yeniden yapılacak olmasına vesile olan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Köy Muhtarı İsmail Aksoy da yıkılan köprünün atalarından eser kaldığını belirterek; “Başta kendi köyümüz olmak üzere grup yolu olarak diğer köylere yıllarca hizmet veren köprümüz yeniden yapılacaktır, yapımı tamamlanana kadar yol trafiğe kapalı olacaktır. Yeni köprünün yapılmasında emeği geçen herkese şahsım ve köy halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.