“DEVREK YOLUNU 2023’TE BİTİRECEĞİZ”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, partisinin Ereğli İlçe Teşkilatında düzenlenen toplantıda; ilçe gündeminde yer alan cami yeri, fakülteler kampüsü ve Ereğli-Devrek karayoluna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cami yapımı ile ilgili sürecin belediye başkanının, “ben buraya yaptırmam” sözü ile başka bir noktaya geldiğini dile getiren Türkmen, Fakülteler kampüsü noktasında da projenin hazırlandığını, gelecek fakültelerin belirlendiğini kaydetti. Türkmen, Ereğli-Devrek karayolunun da 2023 yılı içerisinde tamamlanacağını belirtti.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Polat Türkmen, Hamdi Uçar ve Ahmet Çolakoğlu, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatında düzenlenen istişare toplantısında partililerle bir araya geldiler. 

BOZKURT: “SORUNLAR İÇİN VEKİLLERİMİZLE İSTİŞARE HALİNDEYİZ”

Basın mensuplarının da takip ettiği toplantıda ilk sözü alan AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Ereğli’nin sorunları için vekillerle birlikte istişare yapacaklarını belirtti ve “Bugün bölgemizde vekillerimizi ağırlıyoruz. Meclisin tatile girmesi ile birlikte Ereğli’de gerek köylerimizdeki, gerek mahallerimizdeki sorunların tespiti ve çözülmesi noktasında vekillerimizle bölgede istişareler içerisinde bulunacağız. Ereğli’nin sorunlarını minimize etme noktasında vekillerimize beraber istişare içindeyiz, Ereğli’nin önemli sorunları var bu sorunları giderme noktasında taleplerimizi iletiyoruz. Vekillerimizde çözmek için ellerinden geleni yapıyorlar, kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi. 

ÇOLAKOĞLU: “GÜZEL GÜNLER EREĞLİ’Yİ BEKLİYOR”

Daha sonra konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu, ilçedeki başarılı çalışmalarından dolayı Saffet Bozkurt ve yönetimini tebrik ederek, “çok kısa zamanda Ereğli’nin teşkilatlarını çok kısa zamanda konulara adapte ederek; belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve teşkilatıyla beraber Ereğli’yi dört koldan sararak sorun ve çözümler anlamında gerçekten bizimle devamlı istişare halinde. Saffet başkanı ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum, Ereğli için çok güzel işler yapma anlamında yarıştığının bire bir şahitlerinden bir tanesiyim. Bu bağlamda da Ereğli için bir kazanım olduğunu düşünüyorum. İnşallah bu heyecanımız, bu azmimiz 2023 seçimlerimiz, 2024 yerel seçimlerimiz ve arkasında yine devam ederek süreceğine ben eminim. Bizler Milletvekili olarak Ereğli için devamlı bu bölgede olan gerekli kurum ve kuruluşlara görüşmeler yaparak gerçekten Ereğli’yi bir tık daha nereye taşıyabiliriz  anlamında çaba içinde olan vekilleriz. Bu bağlamda talepler ve istekler çerçevesinde Hamdi bey, Polat bey ve şahsım olarak elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Tabi ki bazı konularda zaman anlamında eksikliler olsa dahi sonuç olarak hedefe ulaşmak anlamında nereye kadar gidilecekse hep beraber çalışıyoruz. İnşallah yine güzel günler Ereğli’yi bekliyor.”diye konuştu. 

“VATANDAŞIMIZIN AKLI İLE DALGA GEÇMESİNLER”

Çolakoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Pandemi sadece ülkemizi değil dünyayı saran bir vaka olarak önümüze çıktı. Bu nedenle biraz uzak kaldık, vakalar azaldıkça daha birlikte olacağız. Ülke ve dünyanın geçtiği süreçte Türkiye’de etkilendi. Halkımızın ve devletimizin dirayeti ile güçlü bir şekilde durarak yolumuza devam ediyoruz. 20 yıldır AK Parti iktidarındayız ve ülkemizi nereden nereye getirdiğimizi burada konuşabiliriz ama zamanımız yetmez. Bir başlasak birileri bunu unutmuştur, hatırlatmak bizlere düşer ve hatırlatmamız gerekiyor. Gerçekten CHP ve yandaşları öyle bir yalan politikalarına artık kendilerini kaptırmışlar ki halkımızın gerçekten aklı ile oynar hale gelmişlerdir. Bu memlekette AK Parti iktidarı öncesi ve sonrası olarak ayırırsak nereden nereye geldiğimiz sorusunda vatandaşımızın aklı ile dalga geçmesinler. Bu memleket neler gördü. Ülkemizin ciğerleri yanarken orman yangınları olurken canlar yanarken bunu bile siyasete malzeme yapanlar var. El insaf demek lazım. Devletimizin her kurumu canla başla çalışırken televizyona çıkan muhalefet bundan bir siyasi rant elde edebilir miyim diye uğraşıyor. Bunu bir terör örgütü yaptıysa onlara Allah belasını versin diyemiyor. Turizm bölgelerinde özellikle bu ülkeye deniz anlamında getirisi olan yerlerde yangınlar oluşturuluyor. Hem ekonomimize darbe vurmak istiyorlar hem de ciğerlerimizi mahvetmek istiyorlar. 2023 inşallah tekrar onlara ders verdiğimiz bir tarih olacak. 2024’de Ereğli’de yeniden AK Parti’nin bayrağını dalgalandıracak yıl olacak. Birlik ve beraberlik içerisinde olalım”

UÇAR: “YAŞANAN SÜREÇLER SIRADAN DEĞİL”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar da meclisin tatile girmesiyle kendi seçim bölgelerinde çalışmalara hız verdiklerini söyleyerek, “Devrek, Çaycuma, Gökçebey, Alaplı ilçelerimizi dolaştık, şimdi de Ereğli’deyiz. Yaklaşık 1 buçuk yıldır ne teşkilatlarımızla ne ailelerimizle bir araya gelemedik pandemiden ötürü. Sadece ülkemizi değil tüm dünyayı saran kovid salgını ve doğal afetlerle boğuşmak zorundayız. Yaşanan süreçler sıradan bir süreç değil. İnanan insanların düşünmesi gereken bir süreçtir. Almanya bile alt yapısı sağlam ülkede sel felaketi yaşandı. Belçika’da sel felaketinde vatandaşlarını kaybetti. Bu yaşananlar normal süreç değil anormal süreçlerdir. Toplumun insanlığın hazır olması gerekiyor. Ne yazık ki ülkemizde muhalefet yaşanan süreci siyasi malzeme yapıyor. Emin olun ki pandemi sürecinde her akşam günlük vakalar yayınlanıyor, sanki seçim sonuçları gibi muhalefet vaka sayısının artmasından mutlu oluyor. Böyle bir muhalefet var ülkemizde. Bugün sağlıkla yaşanan sürece destek vermesi gerekirken ülkenin gıpta ile baktığı sağlık sistemimizin güçlü alt yapısı ile bu süreçten iyi kurtulduğumuzu söylemelerine rağmen içimizdeki muhalefet ölü vaka sayısı artınca alkış tutan içeride ve dışarıdaki hainler var. Elbette ki 1,5 yıllık süreçte devletimizin kasasına 1 lira para girmemesine rağmen memur, işçi, emeklimizin herkesin parasını tıkır tıkır ödedi. Muhalefet bunu sürekli istismar etti, farklı yerlere çekmeye çalıştı. Yereldeki belediye başkanı çıkıp atıp tutup konuşuyor, lafın nereye gittiğini bile bilmiyor.” diye konuştu. 

TÜRKMEN: “DÜNYA BİR KAOSUN İÇERİSİNDE GİDİYOR”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen de konuşmasında şunları söyledi:

“Biz bir hasret gidermek, pandemiden dolayı yapmamız gereken görevleri böyle olması gerektiği şekilde danışma toplantıları ile parti çalışmaları ile milletimiz, esnafımızla kucaklaşamadık. Sorunlarını dinleyemedik. Telefonla bu iletişimi kurabildik. Dünya bir kaosun içerisinde gidiyor. Bugün Amerika yanıyor, Avusturalya aylarca yandı. Ülkemizde son dönemlerde, depremler, sel felaketleri, depremler oldu. Geçmişteki tarihimizi hatırlayarak bu millet Osmanlının küllerinden gelip bir cumhuriyet kurmuştur, o cumhuriyet bugün 17 düvelle mücadale veriyor, o günde başardık bugün de başaracağız. Türkiye’nin felaketleri onların sevinci oluyor. Böyle birşey olabilir mi? Hepimiz bir geminin içerisindeyiz. Bu geminin batması kimin işine yarayacak. Çevremizdeki ülkeler bakın, Suriye, Irak, Libya diye devlet mi kaldı ortada. Sadece onlara yama olan onların emrinde olan onlara kaynaklarını nimetlerini sunan devletlerle işbirlikleri var. Suudi Arabistan, Arap Emirlikleri’dir bunlar. Onlar da biat etmeseler onlar da yok olup gidecekler, çünkü bunların gözü doymuyor, insanlıktan nasip almamışlardır. Hem içerideki hem dışarıdaki olan düşmanlarla mücadele etmek zorundayız.  

zorundayız.  

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ, DAHA İYİ OLACAĞIZ”

Birliğimizi gerçekten bugünlerde bundan sonra daha fazla muhafaza etmek zorundayız. Yaptıklarımızı görüyorsunuz, eksikliklerimiz yok mudur, eksiğimiz vardır. Yarışacağız, koşacağız, insanımızı mutlu edeceğiz. Sağlığından tutun enerjisine, eğitime, aklınıza gelebilecek her şeyde inanın cumhuriyet tarihinin en fazlasını yapan bir iktidar oldu. Fiziki anlamda bizi yenemiyorlar, savunma sanayimiz yüzde 70’in üzerine çıktı. Dünya ile yarışıyoruz artık. Bizi diz çöktürmek için ekonomiye yükleniyorlar. Dolar, euroyu arttırıyorlar o da para etmiyor. İnşallah 2023’de vaat ettiklerimizi tüm olumsuzluklara rağmen yapabilmek için çaba harcıyoruz. Biz diyoruz ki sakın ola bu dışarıda olan kargaşaya o toz dumana buluta hiç inanmayın. Topladığımız verginin yüzde 90’ını faize veriyorduk şimdi çok şükür yatırımlarımızı yapabiliyoruz, topladığımız vergilerin yüzde 80’i yatırımlara gidebiliyor, imkanlarımız daha önemli bir noktaya geldi. Pandeminin sıkıntısı yok mu, esnafımızda sıkıntı var mı var. Birlikte başaracağız, daha iyi olacağız” 

“HALİL BEY, ‘BEN ORAYA CAMİ YAPTIRMAM’ DEDİ”

Toplantının son bölümünde gazetecilerin sorularına da yanıt veren Türkmen, cami yeri, fakülteler kampüsü ve Ereğli-Devrek karayoluna ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Cami ile ilgili toplantı yaptık. Belediye Başkanları da içerisindeydi. Cumhurbaşkanımız camiden ziyade sadece ibadet edilen yerler anlamında değil de bir kültürümüzü yansıtan ve insanların, gençlerin bahçesi olan ve kültür yeri olan ibadethane olmasını arzu ediyor. Bu şekilde yerler olursa teşvik ediyor, olsun diyor, yapılsın diyor. Yoksa Cumhurbaşkanı yapacağız diye bir şey yok, halk yapacak, hayır severler yapacak. Ereğli’den de böyle bir teklif geldi. Hüseyin Uysal döneminde vardı olmadı, projesi bitmesine rağmen bitmedi. Halil Bey ile de görüştük, Valimiz vardı, CHP’liler de vardı. Ben oraya yaptırmam dedi, zaten benim seçim vaadim var, ben oraya cami falan yaptırmam söz verdim dedi, park bahçe falan yaptırmam dedi, ben kendime göre bilmem bir şeyler yapacağım dedi. Belediye Başkanı böyle deyince bizim de yapacak bir şeyimiz yok. 

Bize yalandan denizi doldurun kenarda bir şeyler yapın dedi. Böyle bir proje avan diye de asmış, bunlar doğru şeyler değil. Birisi ipe un serme vardır ya sen yapacaksan daha önce de projesi yapılmış olan altında da otoparkı olan hayır severler yapsın belediyeye versin dedik. Bunların hiçbirini kabul etmedi. Hayırseverler Ereğli’ye uygun bir yerler bulunursa Cumhurbaşkanımız arzu eder, seviyor.”

“SON AŞAMAYA GELİNDİ, TEMELLERİNİ ATACAĞIZ”

Üniversitemizin yeri her şeyi hazır, hayırseverler de hazır. Fakülteler de kuracağız, bir fakülte verilecek. İnşallah en kısa zamanda askeri güvenlik bölgesinden de çıkarıldı. Projesi yapıldı, fakülteler yapılsın, üniversite gerekliyse kurarız, her yerde kuruluyor burada da kurulur. İhtiyaç varsa ilerde kurulur biz bunu destekleriz. Zonguldak’ımızda 2 tane devlet üniversitesi olsun, özel üniversite olsun. Üniversiteleri devlet yapmıyor. Orayı biz aldık devletten oranın projeleri hazırlandı, şimdi bir kısım görüşmeler devam ediyor. Büyük şirketlerle diyelim. Hayır severler var. Onların bir kısmını yüklendiler. Son aşamaya geldi. Hangi fakültelerin geleceğinin ismini söylemeyelim. Doğru olan işlevi olan iyi olan fakülteler gelecek. Fen Bilimleri fakülteleri gelecek. Temellerini atacağız, inşallah.

“DEVREK YOLUNU 2023’TE BİTİRECEĞİZ”

Devrek yolunu bakanımız ile görüştük. 2023 yılına Allah nasip ederse Devrek yolunu biz bitireceğiz. O vadi çok güzel bir vadidir, hayran olduğumuz bir vadidir. İnşallah bu yolu bitirince orada piknik yapacağız.”