İLÇE BAŞKANIMIZ SAYIN SAFFET BOZKURT’UN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt; Cumhuriyetin, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değer olduğunu söyledi. Bozkurt, “Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu, heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bozkurt, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyet, Türk milletinin binlerce yıllık tarihinde ulaştığı en muhteşem zirvesidir. Cumhuriyetimizin kuruluş süreci de milli tarihimizin kaydettiği en büyük mücadelelerden biri olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz milletimizin en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti, canları pahasına kazanılmış bir zaferin, yedi düvele Türk’ün gücünü gösteren bir silkinişin, sömürge altında yaşayamayan Türk milletinin birlik, beraberlik, dayanışma ve inanma gücünün en büyük mucizesidir.

Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da milletimiz, şanlı tarihimize, milli benliğimize sahip çıkacak, çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir biçimde yürümeye devam edecektir.

Bugün huzur, güven, birlik ve beraberlik içinde yaşıyorsak, bunu Cumhuriyete borçluyuz. Atalarımızın büyük bir kahramanlık destanı olan Kurtuluş Savaşı sonrası kurduğu Cumhuriyeti korumak ve daha da güçlendirerek gelecek nesillere aktarmak hepimizin öncelikli görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunu coşkuyla kutlarken, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”