ORMANLI BELDE YÖNETİMİ DEĞİŞTİ

Uzun süredir AK Parti Ormanlı Belde Başkanlığı görevini sürdüren İsmail Üstün, bu görevi Varol Aksoy’a devretti.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, partisinin Ormanlı Belde Başkanlığında değişikliğe gitti. Ormanlı Beldesinde uzun süredir AK Parti Belde Başkanlığı görevini sürdüren İsmail Üstün, AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nda, İlçe Başkanı Saffet Bozkurt’un yanı sıra Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarının da katılımıyla düzenlenen tören ile görevini Ormanlı’da esnaflık yapan ve aynı zamanda Almanya Ormanlılılar Derneği’nin Türkiye Temsilcisi olan Varol Aksoy’a devretti.

AK Parti Ormanlı önceki Belde Başkanı İsmail Üstün, Belde Başkanlığı devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, çok duygulu olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“HER ZAMAN EMRİNİZDEYİM”

“Sayın Varol kardeşimle biz, Sayın Belediye Başkanımızın öncülüğünde 2008 yılında bir yola girdik. Gençlik Kollarında görev aldık, sonrasında bana Belde Başkanlığı tevdi edildi; bu güne kadar da birlikte çalışmak nasip oldu. Duygulanmamam mümkün değil. Sayın İlçe Başkanımızla 9 ay gibi bir süredir çalışıyoruz. Sayın İlçe Başkanım, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Yöneticileriyle çalışmaktan onur ve gurur duydum. Bundan sonra da Sayın İlçe Başkanımın, Sayın Belediye Başkanım ve Sayın Belde Başkanımın her zaman emrindeyim. Sayın Belediye Başkanımızın bizlere çok desteği oldu. Bizlere her zaman ağabeylik, babalık yaptı. Yanına gittiğimiz zaman, bize bilgi ve birikimleriyle her zaman yol gösterdi, hep yanımızda oldu. Bundan sonra da teşkilatımızın yanında olacağına inanıyorum. Ben de bundan sonra Varol kardeşimin her zaman yanında olacağımı ifade etmek istiyorum. Kendisine görevinde başarılar diliyorum.”

AKSOY: “HIZLI BİR GİRİŞ YAPMAK İSTİYORUZ”

AK Parti Ormanlı Belde Başkanlığına atanan Varol Aksoy da törende, kendisini tanıtarak başladığı konuşmasında şunları kaydetti:

“2008 yılında AK Parti Ormanlı Gençlik Kolları Başkanı olarak siyasete başladım. 2014 yılında Belediye Meclis Üyesi seçildim. Son Yerel Seçimlerde de Belediye Başkanlığına aday adayı oldum. Mevcut Başkanımızla beraber seçime girdik ve Ormanlı Belediyesini tekrar AK Partili yapma başarısını gösterdik. Bunların dışında Merkezi Almanya’da bulunan Ormanlılılar Derneği’nin de Türkiye Temsilciliğini yapıyorum. Dernek olarak Beldemize, çevre köylerimize ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Beni bu göreve layık gören Sayın İlçe Başkanımıza, Yönetim Kurulu Üyelerimize, Belediye Başkanımıza, İl Başkanımıza ve Vekillerimize çok teşekkür ediyorum. Ormanlımızda görev yapmış Kurucu Belde Başkanımız Yaşar Sever, akabinde görev yapan Mehmet Erdoğdu ve önceki dönem belde başkanımız İsmail Üstün kardeşime çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz tabii ki AK Parti’yi Ormanlı’da daha da yukarılara taşımak. Üye çalışmalarımıza hızlı bir şekilde başlayacağız. Gençlerimizi partimizde toparlama adına çalışmalar yapacağız. Yarın akşamki ilk toplantımızla birlikte hızlı bir giriş yapmayı düşünüyoruz.”

BAŞOL: “EKİP İLE ÇALIŞMAYI SEVERİM”

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, törende yaptığı konuşmasında siyasi hayatı ve girdiği seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, şu ifadelere yer verdi:

“Bizim aşkımız dava, başka bir şey yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasını hep birlikte dinledik. Hedefimiz 2023. Biz teşkilatçılığı severiz. Ben ekip ile çalışmayı severim. Dün Fatih Çakır vardı, bugün Saffet Bozkurt var. Sayın Vekilimiz Hamdi Uçar, benim arkadaşım. İl Başkanlığı yaptı birlikte çalıştık; Vekil oldu yine birlikte çalışıyoruz. Bundan sonra da el birliğiyle, sen-ben kavgası yapmadan, Ahmet-Mehmet demeden çalışacağız. Ben, bu davaya gönül veren, teşkilatlarımızda görev alan arkadaşlarımıza başarılardiliyorum.”

BOZKURT: “BU YOLDA BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİMİZE İNANIYORUM”

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Saffet Bozkurt da devir teslim töreninde sağlanan birlik ve beraberlikten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi:

“Bugün, Ormanlı Belde Teşkilatımızda bir kan değişimine şahit oluyoruz. Tabii bunu yaparken, kimseyi kırmadan, incitmeden yapmaya özen gösterdik. İsmail Üstün kardeşimizin, partimizin çatısı altında uzun yıllar yaptığı çalışma ve hizmetler ortadadır. Kendisi sadece Belde Başkanlığını yaptığı Ormanlı beldemizde değil, İlçe halkımız ve ilçe teşkilatımızla da sürekli iç içe olmuş, tüm çalışmalarımızda elinden geleni yapmıştır. Bu vesileyle kendisine bu güne kadar partimiz çatısı altında aldığı görev ve sorumluluklar ile yaptığı hizmetlerden dolayı şahsım, ilçe teşkilatım, Ormanlı ve Kdz. Ereğli halkı adına teşekkür ediyorum. Kendisinin de ifade ettiği gibi, bundan sonra da bu yolda, davamız uğruna birlikte yürüyeceğimize inanıyorum. Bugün itibariyle partimizin Ormanlı Belde Başkanı olarak göreve başlayan Varol Aksoy kardeşimize de muvaffakiyetler diliyorum. Varol kardeşimiz de yine kendisi de ifade ettiği gibi partimiz çatısı altında Ormanlı beldemizde çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ormanlı’da esnaflık yapan Varol kardeşimiz, bize göre oldukça sosyal ve aktif bir yapıya sahiptir. Devraldığı AK Parti bayrağını daha yukarılarda dalgalandıracağına inanıyorum. Bu vesileyle Varol Başkanımızı ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.”

Konuşmaların ardından AK Parti İlçe Başkanı Saffet Bozkurt, Ormanlı önceki Belde Başkanı İsmail Üstün’e plaket takdim ederek, hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Öte yandan, Varol Aksoy’un Belde Başkanlığındaki AK Parti Ormanlı Belde Teşkilatı Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor: Nezih Can, İsmail Dönmez, Hasan Gökmen, Yücel Yener, Faruk Özcan, Mustafa Akdeniz.